AK Partili eski isimden DEM adaylarının başvurusunun reddedilmesine tepki

AK Parti Iğdır eski İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kentte Belediye Eşbaşkanlığı için aday gösterdiği Mehmet Nuri Güneş ile İl Meclis üyelerinin başvurusunun reddedilmesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden partisinin üyelerinin İlçe Seçim Kurulu toplantısına katılmamasına tepki gösteren Tutulmaz, Güneş’in cezasının infaz edildiğini ve koşullu salıverilme süresinin de dolduğunu belirtti. Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Güneş’in memnu haklarının iade edildiğini kaydeden Tutulmaz, “Dolayısıyla tereddüde yer bırakılmayacak şekilde adayın önündeki hukuki engel ortadan kalkmıştır. Aksini düşünmek bu tür suç işleyen insanların yaşam boyunca siyaset yapmasını engellemek ve memnu hakların iadesi kurumunu geçersiz kılmaktır. Kurula katılan tüm siyasi parti temsilcilerinin karara katılmama yönündeki iradelerini çok kıymetli buluyorum” dedi.

İL SEÇİM KURULUNA ÇAĞRI

Tutulmaz, “Bu tür kararlar hiç bir zaman siyasette sonuç vermemektedir. Tam aksine toplumu germektedir. Önü kesilen aday ve siyasi partilere mağduriyet kazandırmakta ve toplumda ters tepkiye sebep olmaktadır. Hukuksuz verilen bu tür kararlar siyasi yaşam alanlarını daraltmakta, karşı olsanız bile insanların siyaset yoluyla kendilerini ifade etme yolunu kapatmaktadır. Temennim İl Seçim Kurulunun bu yanlış kararı itiraz yoluyla düzeltilmesidir” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x