Dev Altcoin Balinaları Agresifçe Bu 2 Coini Biriktiriyor!

Kripto para piyasası, gerçek dünya varlıklarının (RWA’lar) tokenleştirilmesiyle ilgili heyecanla çalkalanıyor. Altcoin Chainlink (LINK) geçen ay neredeyse %40’lık bir fiyat artışıyla dalgayı sürdürüyor. İlgi çekici balina hareketleriyle birleşen bu ralli kritik. Zira bu çok yönlü blockchain oracle ağının geleceği için ilgi çekici bir tablo çiziyor.

Balinaların altcoin faaliyetlerine yönelik spekülasyonlar arttı

Analiz firması Lookonchain, büyük bir yatırımcı olan bir “balinanın” hareketlerinden bahsetti. Balinanın, yeni oluşturulan 49 cüzdanı kullandığını söyledi. Ardından Binance‘ten şaşırtıcı bir şekilde 2,7 milyon LINK tokenini çektiğini tespit etti. Bunun değeri 50 milyon doların üzerinde. Bu büyük işlem, LINK’in fiyatının 22 ayın en yüksek seviyesine çıkması sırasında gerçekleşti. Yani, piyasa değerinin de 10 milyar doları aşmasıyla aynı zamana denk geliyor. Diğer analizler cüzdanlardan birinin on günde 9 milyon dolardan fazla LINK transfer ettiğini ortaya çıkardı. Yani bu da yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Bu balinanın gerçek kimliği henüz doğrulanmamış halde. Ancak, birden fazla cüzdanın koordineli kullanımı, karmaşık yatırım stratejilerine işaret ediyor. Analistler bunun, daha fazla RWA odaklı büyüme beklentisiyle LINK biriktiren tek bir kuruluş veya ortak bir vizyon üzerinde işbirliği yapan birden fazla yatırımcı olabileceğini tahmin ediyor.

RWA anlatısı yükseliyor

RWA tokenizasyonunu çevreleyen heyecan, geleneksel varlık sınıflarında devrim yaratma potansiyeline dayanıyor. Altın, hisse senetleri ve gayrimenkul gibi gerçek dünya varlıklarını Blockchain’deki tokenlar olarak temsil eden tokenizasyon, daha fazla şeffaflık, likidite ve kısmi sahiplik fırsatları sunar. K33 Research analistleri, LINK’i bu gelişen trendden “kar elde etmenin en güvenli yolu” olarak adlandırdı. Onun blockchain’ler ile harici kaynaklar arasındaki boşluğu doldurduğunu söyledi. Yani, güvenli bir oracle ağı olarak kilit rolünü vurguladı.

Chainlink’in, Cross-chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) aracılığıyla Circle’ın USDC stabilcoini ile yakın zamanda entegrasyonu, RWA alanındaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bu işbirliği, USDC’nin cross-chain sorunsuz transferini kolaylaştırarak çeşitli DeFi uygulamalarına ve gerçek dünya varlıklarını içeren ödemelere kapı açıyor. Balina faaliyetleri ve anlatım heyecanının ötesinde, teknik göstergeler de LINK için pembe bir tablo çiziyor. LINK ile ilişkili açık vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen dolar değeri iki katına çıktı. Böylece rekor 520 milyon dolara ulaştı. Ayrıca açık pozisyonlarda %62 artışla yaklaşık 30 milyon LINK’e ulaştı. Açık pozisyonlardaki bu artış, piyasaya yeni sermaye akışına işaret ederek genel yükseliş eğilimini güçlendiriyor.

Fenbushi Capital’den ETH transferi

Diğer yandan Scopescan, Fenbushi Capital’in Binance’deki adresinden EigenLayer’a 6.799 ETH (yaklaşık 15,89 milyon dolar) transfer edildiğini bildirdi. Bu hamleyi bir EigenPod’un oluşturulması izledi ve bu da gelecekte ETH’nin buraya yatırılabileceğine işaret ediyordu. Özellikle Fenbushi Capital’in daha önce EigenLayer’a önemli miktarda lsETH (Liquid Staked ETH) yatırmış olması, bu yenilikçi ölçeklendirme çözümüne olan ilgilerini ortaya koyuyordu.

Bu eylemlerin ardındaki spesifik mantık belirsizliğini korusa da, EigenLayer gibi layer 2 çözümlerine artan ilgiyi ve bunların daha geniş blockchain ekosistemi üzerindeki potansiyel etkisini daha da vurguluyor. Birlikte çalışabilirlik ve oracle hizmetlerine odaklanan Chainlink, bu layer 2 çözümleri ile daha geniş blockchain ortamı arasındaki boşluğun kapatılmasında önemli bir rol oynayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x