Instagram’dan Yapay Zeka Hamlesi!

Yapay zekayı uygulamasına en çok entegre eden platformlardan biri olan Instagram, sık sık bu tarz özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Instagram’ın uygulama araştırmacısı olan Alessandro Paluzzi bazı ekran görüntüleri paylaşarak Instagram için geliştirilen ‘yapay zekayla sohbet’ özelliğini gündeme getirdi.

Bu bilgiler ışığında henüz kesin olmamakla birlikte Instagram’ın piyasaya süreceği yapay zeka robotunun özelliklerine dair bazı beklentiler oluştu.

YAPAY ZEKA HAMLESİ

Bugün ise yine bir yapay zeka özelliğinin Instagram’a eklenebileceği görüldü. Uygulamalardan sızıntılarıyla tanıdığımız Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen özellik, yapay zekaya mesaj yazdıracak.

Instagram’ın kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzere tasarladığı yapay zekâ robotunda olması beklenen bazı özellikler:

Sohbet şeklinde açılan giriş ekranından yapay zekâya farklı konularda sorular sorulabilmesi,

Kendi algoritması ve veri tabanı sayesinde yapay zekâ robotundan herhangi bir alanda öneride bulunmasını istediğinizde size farklı tavsiyeler sunabilmesi,

30 Farklı karakterden dilediğinizi seçip onunla diyalog kurabilmeniz,

Seçtiğiniz robotun siz mesaj yazarken yaratıcılığınızı geliştiren öneriler sunması ve daha etkili metinler oluşturmanıza yardımcı olması,

Instagram üzerinden satış yapanlar veya hedef kitlesi ile Instagram üzerinden iletişim kuranların yapay zekâ robotlarını sohbete dahil edebilmesi, böylece müşterilerin sorularının yapay zekâ robotu tarafından cevaplanması,

Arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmalarda üçüncü bir katılımcı olarak yapay zekâ robotunu konuşmaya davet edip sohbet anında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere interaktif bir ortamda daha hızlı ulaşma imkânınızın olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x