Kulüplere değil mesleğe bağlıyız

Gerek köşemde, gerekse maç yorumlarımda objektif olma konusunda kılı kırk yararım, kantarım doğru tartar. Ne var ki özellikle maçlarda zamanla yarışıyoruz, bazen hatalar da yapabiliyoruz.
Örneğin Beşiktaş-Trabzonspor maçı, konuk ekibin verilmeyen net penaltısını fazla öne çıkaramadım, ancak ‘es’ de geçmedik. Evet, Kartal maçı 2 farkla kazandı. Peki iyi mi oynadı, elbette hayır. Fernando Santos takımın futbolundan mutlu! Ancak benim penceremden manzara farklı. Kartal’a maçı Semih Kılıçsoy bireysel becerileriyle kazandırdı, yani kendi pişirdi kendi yedi misali!
Herkes gibi bizler de bu oyunda farklı renklere sempati duyabiliriz, ancak formayı sırtımıza geçirmeyiz. Mesleğimizin kuralları var, onlara sıkı sıkıya bağlıyız. Beşiktaş iyi oynamıyor olabilir ama hakem hatalarından diğer paydaşlara oranla en çok zararı siyah-beyazlılar görmüştür, tersini de kimse iddia edemez. Antalya (D), Adana Demir ve Sivas (D) maçlarında Kartal’ın buz gibi penaltıları verilmedi. Bunları dile getirmenin tarafgir olmakla uzaktan yakından ilgisi yoktur!

Bu yangın sizi de sarar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’ın Beşiktaş maçından sonraki isyanlarına katılmamak mümkün değil, yerden göğe haklı. Bardhi’nin pozisyonu, öyle gri falan değil, buz gibi penaltı. Hakem Arda Kardeşler, çekmeyi mi yeterli bulmadı, bilemem. Eee çekmenin yanı sıra bir de alttan diz var, diz! Hadi göremedi, peki VAR’daki arkadaş yani Süper Lig’de bir kez olsun düdük çalmamış Alper Çetin niye uyarmadı, niye çağırmadı? Çağırdı da gitmedi mi, bilemiyoruz! TFF o muhabbetleri açıklasa da bilsek! Korkmayın, cesur olun, açıklayın, yoksa bu yangın sizleri de saracaktır!

6 Şubat 2023’ü unutma!

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketini unutmadık, unutturmayacağız… 6 Şubat 2023’te binlerce canımızı kaybettik, acısı hala tazeliğini koruyor. Felaketin 1. yılında yerle bir olan şehirlerimizden yapılan yayınları izlerken içim sızladı. O büyük acıları bir kez daha hissettik, yüreğimiz yandı. Sosyal medyadan yaptığım bir alıntı var: “Depremin gücüne karşı koyamayabiliriz, ama toplum olarak dayanıklılığımızı artırabiliriz. Eğitim ve bilinç, bu dayanıklılığın temel taşlarıdır.” NOKTA!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x